Londyn - NY w 11 minut? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Londyn – NY w 11 minut?

Taka wiadomość rozpala wyobraźnię do czerwoności i każe się zastanowić, jak będzie wyglądał świat w przyszłości. Może nas czekać rewolucja, bo już teraz powstaje projekt odrzutowca, który? dotrze z Londynu do Nowego Jorku w 11 minut!

Antipode, tak nazwano cudo techniki, które miałoby zmienić oblicze podróżowania i to na wielką skalę. Projektantem jest nie kto inny, jak Charles Bombardier, który ma na swoim koncie samoloty używane obecnie przez LOT.

jet

Jego ponaddźwiękowy samolot ma osiągać prędkość 24 Machów.

Jak to możliwe? Maszyna miałaby być wystrzeliwana za pomocą elektromagnetycznych szyn, natomiast w powietrzu osiągałaby ponaddźwiękową prędkość dzięki odpalanym rakietom.

Oznacza to, że? z startując z Nowego Jorku do Tokio dostaniemy się w 22 minuty, do Paryża w 12 minut, do Sydney w 22 minuty, a do Szanghaju w 24.

To dosyć szokujące dane, ale z drugiej strony: to, że pokonywanie odległości zacznie być coraz łatwiejsze, szybsze i ?ponadczasowe? jest sprawą oczywistą. To marzenie, które ludzkość pragnie zrealizować od dawna?

Londyn - NY w 11 minut? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com