Lodziarz z Ekwadoru Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Lodziarz z Ekwadoru

Nasi przyjaciele z Intoamericas ? Maja Hawranek i Szymon Opryszek, opowiedzieli nam kiedyś historię o ostatnim lodziarzu z Ekwadoru. Okazuje się, że Baltazar nadal działa i kultywuje tradycję. Nic się u niego nie zmienia i nadal pozostaje? bardzo sławnym człowiekiem.

Szymon i Maja pisali o nim [zobacz cały materiał]:

Mieszka na zboczu wulkanu Chimborazo. Tak jak ojciec i bracia, trudni się wydobyciem lodu z położonego na wysokości 6 tys. metrów n.p.m. lodowca. Ojciec zmarł, bracia zrezygnowali z niegdyś bardzo popularnego w Ekwadorze zawodu. Został jako jedyny. Dzięki temu jest lokalnym celebrytą.
W malutkim południowoamerykańskim kraju o Baltazarze słyszeli wszyscy. W przeciwieństwie do polskich celebrytów ten ekwadorski otoczony jest jednak wielkim szacunkiem. Jego pracę opiewają pieśni, a wizerunek widnieje na szyldzie sokarni na tyłach La Merced, placu targowego w Riobamba.

Niezwykły człowiek, niezwykła profesja. Życie, jakiego możemy nie rozumieć, choć słowo ?celebryta? nie jest nam obce.

Fot. Maja Hawranek i Szymon Opryszek

 

Baltazar uśmiechnął się ostatnio do kamery reportażystów, którzy nakręcili o nim świetny materiał. Mai i Szymonowi powiedział, że będzie się wspinał na górę po lód, póki starczy mu sił. Oby jak najdłużej!

Lodziarz z Ekwadoru Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com