Lipiec w kosmosie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Lipiec w kosmosie

Lot w kosmos? Komercyjnie? W końcu tak! Federalna Administracja Lotnictwa wydała zgodę dla Virgin Galactic, a kosmiczni turyści, o ile ich na to stać, mogą zacząć planować swoje podróże. A niektórzy zrealizują je już za kilka dni.

Aktualizacja 12 lipca 2021

Richard Branson, szef grupy Virgin, ma już za sobą lot w kosmos! I tym samym stał się astronautą. Zobaczcie film, w którym spełniają się marzenia.

 

 

Chwilę temu Blue Origin zakończyło licytację pierwszego biletu na kosmiczny lot rakiety New Shepard. A sam lot będzie miał miejsce już 20 lipca! Emocji nie zabraknie, choć sama przygoda to zaledwie kilka minut w przestworzach. Załoga kapsuły pozostanie w stanie nieważkości ok. 3 minut. W tym czasie będzie podziwiać widok kuli ziemskiej i przestrzeni kosmicznej. Ostatecznie bilet sprzedano za 28 mln dol, a do członków załogi dołączy sam Jeff Bezos, czyli właściciel firmy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jeff Bezos (@jeffbezos)

Virgin Galactic zamierza dotrzymać kroku konkurencyjnej firmie, a nawet odrobinę ją wyprzedzić. 11 lipca załoga z założycielem firmy, Richardem Bransonem, wsiądzie na pokład statku VSS Unity i wyruszy na podbój kosmosu. Będzie to jednocześnie już 22 test jednostki, która później stanie się dostępna dla każdego, kto dysponuje odpowiednią kwotą na bilet.

Ciekawą opcją jest lot balonem w kosmos. Taką usługę oferuje firma Space Perspective. Bilety wyprzedały się w zaledwie jeden dzień (po 125 tys. dolarów za sztukę). Na realizację trzeba będzie trochę poczekać – pierwszy lot w 2024 roku!

Na pokładzie statku o nazwie Neptun zmieści się osiem osób i pilot. Sama kapsuła ma aż pięć metrów średnicy i duże okna, zapewniające oszałamiający widok. Balon o średnicy 100 metrów zostanie wypełniony wodorem. Wycieczka trwa 6 godzin i 39 minut, a szczęśliwcy wzniosą się na wysokość 30,5 km.

Jak się wam podobają tak niezwykłe kierunki podróży?

Lipiec w kosmosie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!