Legendarny autobus Alaski znika Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Legendarny autobus Alaski znika

Kultowy już autobus z filmu „Into the wild” został usunięty z dzikiego terenu Alaski. Powód? Powodował zagrożenie. Jak podaje CNN: „To była śmiertelna przynęta na turystów”

To właśnie dla tego autobusu turyści niejednokrotnie zapuszczali się w niebezpieczny teren Parku Narodowego Denali, gdzie nie ma zasięgu, a pogoda jest nieprzewidywalna. Władze zdecydowały się przeprowadzić akcję usuwania pojazdu. Bardzo widowiskową, bo z użyciem helikoptera Gwardii Narodowej Armii Alaskiej.

 

 

Aby dotrzeć do autobusu, trzeba było zejść aż 30 km od drogi i pokonać kilka rzek, które pozbawiły życia już niejedną osobę. Na samym szlaku żyją wilki i niedźwiedzie, a pogoda potrafi płatać figle.

Legenda autobusu zaczęła się od podróżnika, Christophera McCandlessa, który porzucił swoje dotychczasowe życie i dostał się autostopem na Alaskę. Natknął się tu na opuszczony pojazd, w którym zamieszkał. Po trzech miesiącach chciał wrócić do cywilizacji, ale uniemożliwiła mu to wezbrana rzeka Teklanika. Podróżnik podobno wrócił do busa, a miesiąc później zmarł.

Filmowa adaptacja książki o Christopherze ukazała się w 2007 roku i od tamtej pory, wielu turystów narażało swoje życie, by trafić w to miejsce. W tym czasie ratownicy musieli wielokrotnie ruszać na pomoc. W zeszłym roku zginęła tam Białorusinka, która próbowała przeprawić się przez rzekę.

 

 

Jeżeli wy również marzycie, by zobaczyć autobus na własne oczy, nie martwcie się. W miasteczku Healy przy restauracji 49th State Brewing Co znajduje się replika pojazdu. Gdzie stanie oryginał i czy znajdzie się dla niego miejsce? Tego jeszcze nie wiadomo.

Legendarny autobus Alaski znika Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!