Laponia na Mikołajki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Laponia na Mikołajki

Dzisiaj Mikołajki, święto wszystkich dzieci, choć nie tylko. Wiemy, że nie wierzycie już w Świętego Mikołaja, ale i tak chcemy was dzisiaj zabrać w bajkową podróż do Finlandii i Laponii. To właśnie tam znajduje się jego miasteczko!

Laponia to olbrzymi teren, w którego skład wchodzą między innymi Półwysep Kolski w Rosji, a także północne tereny Finlandii, Szwecji oraz Norwegii. Imponujące, prawda? Jeżeli marzycie o magicznej, zimowej wyprawie, obierzcie kierunek na obszary, w których na pewno nie zabraknie śniegu i wrażeń. Aby dotrzeć do wioski św. Mikołaja, musicie pojechać aż do fińskiego miasta Rovaniemi, która co roku przyciąga podróżnych z całego świata. Można powiedzieć, że wioska świętego zamieniła się w prawdziwy park rozrywki, a wejściówka nie należy do najtańszych. Niemniej – warto!

pin

Pisząc list na adres Tähtikuja 1, Rovaniemi 96930 Arctic Circle w Laponii możecie mieć pewność, że trafi on do Mikołaja – przychodzi ich około pół miliona rocznie.

Jednak koło podbiegunowo to coś o wiele więcej niż tylko skojarzenie z Mikołajem i Bożym Narodzeniem. To przede wszystkim oszałamiająca przyroda. Uwierzcie nam, zimowe obrazki mogą przyprawiać o szybsze bicie serca…

pin

pin

Na kolana rzuca widok zorzy. Gruba warstwa śniegu na ziemi i tęczowa zasłona na niebie – to musi być magia!

pin

Do ciekawych przeżyć można również zaliczyć dwie atrakcje: spotkanie z reniferem i jazdę psim zasięgiem.

pin

pin

I nawet, jeżeli nie zobaczycie zorzy, czeka na was niesamowite, zapierające dech w piersiach niebo. Czy to nie jest genialny pomysł na najlepsze, białe święta?

pin

pin

Laponia na Mikołajki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com