Kwatery prywatne w czasie pandemii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kwatery prywatne w czasie pandemii

Kwatery prywatne, wynajmowane na takich portalach, jak Airbnb, Homeaway, Vrbo, Novasol, Casamundo, wydają się bezpieczniejszą opcją niż hotele, bo mamy mniejszą styczność z innymi gośćmi. O czym warto wiedzieć, decydując się na taką bazę noclegową w czasach pandemii?

Airbnb

Portal informuje, że gospodarze kwater powinni przestrzegać zasad narzuconych przez rząd, oraz bardzo dokładnie sprzątać bazy noclegowe. Uczula również wynajmujących, aby zachowali ostrożność w kontaktach z gośćmi, przygotowali regulamin domu.

Władze lokalne w Twoim regionie lub kraju mogą również wydawać wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, które mogą zawierać obowiązkowe instrukcje sprzątania i wytyczne dotyczące ograniczenia bezpośrednich kontaktów. Jako gospodarz masz obowiązek zapoznać się z lokalnymi wytycznymi i ich przestrzegać. Nasze lokalne strony na temat odpowiedzialnego wynajmowania to miejsce, od którego warto rozpocząć poznawanie wytycznych dotyczących ochrony zdrowia i bezpieczeństwa – czytamy na stronie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Airbnb (@airbnb)

Vrbo

Firma Vrbo niedawno wprowadziła nowe filtry wyszukiwania, dzięki którym goście mogą łatwo znaleźć miejscówki „wysoko oceniane pod względem czystości”.
Strona „staycation” zachęca gości do wyszukiwania lokalizacji blisko miejsca zamieszkania, a osoby nieprzestrzegający obostrzeń mogą zostać wyrzucone z portalu.

Jeżeli chodzi o politykę zwrotu środków, zajrzyjcie TUTAJ.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Vrbo (@vrbo)

Novasol

Portal nie wprowadza wielkich zmian, przypominając jedynie o kwestiach związanych z rezerwacją:

Masz możliwość zmiany rezerwacji do 40 dni przed planowanym przyjazdem – za opłatą 350zł. Możesz ponownie zarezerwować wakacje w tym samym domu wakacyjnym w innym okresie, dokonać rezerwacji w innym domu wakacyjnym lub, jeśli chcesz, nawet w innym domu wakacyjnym w każdym kraju dostępnym w ofercie NOVASOL.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez NOVASOL Polska (@novasol.pl)

Casamundo

Portal pod względem informacji o bezpieczeństwie, odsyła do wytycznych rządowych. Co w przypadku osób, które już mają rezerwację?

Prosimy o obserwowanie rozwoju sytuacji oraz kontrolowanie informacji o przepisach bezpieczeństa i dotyczących podróży do kraju docelowego. W przypadku wydania oficjalnego ostrzeżenia o podróżowaniu przez odpowiednie organy niektórzy z naszych operatorów oferują możliwości dokonania zmiany lub anulacji rezerwacji. W razie pytań, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta: info@casamundo.pl / +48 22 300 30 41.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez CASAMUNDO (@casamundo_holidayhomes)

Podsumowując

Nie ma żadnych przeszkód w wynajmowaniu prywatnych kwater w dobie pandemii. To jednak po naszej stronie leży, aby skontaktować się z właścicielem i uzgodnić, jakie są jego warunki pobytu, czy baza zostanie zdezynfekowana i czy przewidziano jakieś ograniczenia.

Kwatery prywatne w czasie pandemii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!