Kulinarnie, lokalnie | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kulinarnie, lokalnie | TOP 8

Jadąc w podróż myślimy o jedzeniu. Dobrym, tradycyjnym, najlepszym. Najprościej zawitać w progi restauracji, knajp, karczm, pubów, stołówek czy przydrożnych barów. Ale czasem… warto spróbować lokalnych przysmaków, niekoniecznie serwowanych na srebrnej tacy. Udać się gdzieś specjalnie dla nich. Cel? Zakosztować ambrozji. To wcale nie takie trudne… Jakie miejsca polecamy?

#1 Sery z Vermontu (Anglia)

Słynne w całym regionie. Ser kozi, doskonały cheddar, sery z mleka owczego. Tak smaczne, że doczekały się własnego festiwalu, który odbędzie się w lipcu.

#2 Czekoladowy spacer w Pensylwanii

Ten piękny region słynie z festiwalu dyni oraz… „czekoladowego spaceru”. We wrześniu jest okazja, aby wziąć udział w lokalnym święcie i najeść się czekoladowych pyszności.

#3 Festiwal brzoskwini w Georgii (USA)

Wyobrażacie to sobie? W czerwcu Amerykanie zjeżdżają się, by kosztować najlepszych brzoskwiń. Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 1986 roku. Słodko!

#4 Festiwal wiśni w Australii

Wiśnie i to, co można z nich wyczarować. Wiśniowe marzenia o ciastach, dżemach, słodkich marmoladach i sosach. W Australii świętują swój wiśniowy festiwal z przytupem i trzeba przyznać, że aż chce się pokonać te kilkanaście tysięcy kilometrów, by tam być…

#5 Kawosze w Londynie

Już w kwietniu kawosze zjadą się do Londynu, by móc smakować kawę na wszelkie sposoby. Cudowny aromat, świetny klimat i smaki kawy z całego globu!

#6 Cytrusy z Arizony

Trudno podejrzewać o to Arizonę, ale to właśnie tam na przełomie marca i kwietnia można dostać najlepsze… cytrusy. Warto zobaczyć to na własne oczy, poznać lokalnych producentów i dać się uwieść aromatom…

https://vimeo.com/108481565

#7 Szlakiem wina w Missouri

Stan mieszczący się w tak zwanym obszarze Wielkich Równin ma swój winny szlak – Hermann Wine Trail. Jadąc 20 mil na wschód, wzdłuż brzegów rzeki Missouri, będziecie mogli zakosztować najlepszych win. I poczuć klimat Ameryki, która z winem wcale się nie kojarzy…

#8 Zaszalej kulinarnie na Hawajach

W tym miejscu odbywa się  Hualalai Food & Wine festival. Cudowna atmosfera, klimat, smaki. Szefowie kuchni z całego świata pokazują swoje umiejętności. To „zabawa”, która będzie też niezapomnianą ucztą… Tegoroczna edycja odbędzie się w listopadzie.

 

 

 

 

 

 

 

Kulinarnie, lokalnie | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com