Kubańskie cygara i rum bez ograniczeń! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kubańskie cygara i rum bez ograniczeń!

Kuba otwiera się coraz bardziej. Ostatni rok przyniósł mnóstwo zmian i przełomach wydarzeń kulturalnych, jak chociażby koncert The Rolling Stones. Czas na kolejny krok!

Od poniedziałku, 24 października 2016, amerykańscy turyści mogą przywieźć z Kuby dowolną ilość kubańskich cygar oraz rumu. Ograniczenia embargo zostały złagodzone już dwa lata temu, teraz prezydent Obama postanowił pozwolić na jeszcze więcej.

Habanos hanging out on Park Avenue

A post shared by Premchand POOKS (@premchandfoundit) on

Kubańskie cygara cieszą się w USA wielkim powodzeniem i niestety, nie brakuje słabych podróbek. Teraz może się to zmienić! Na temat aromatycznych cygar krążą liczne opowieści i legendy. Podobno przed podpisywaniem embarga, prezydent John F. Kennedy poprosił o dostarczenie mu tysiąca kubańskich cygar. Jego ówczesny sekretarz, Pierre Salinger, dostarczył mu ich tysiąc dwieście.

Ile można przywieźć ze sobą rumu i cygar w trakcie podróży? Tyle, ile zmieści się w bagażu. Dla kubańskiej gospodarki oznacza to wielką zmianę i szansę na miliardy przychodów. To jednak nie wszystko.

Kubańczycy będą mogli sprowadzać z USA niektóre towary, kupując je online, z kolei kubańskie firmy farmaceutyczne mają szansę ubiegać się o zatwierdzenie ich na terenie Stanów Zjednoczonych.

Kubańskie cygara i rum bez ograniczeń! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com