Kuba czarna i biała Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kuba czarna i biała

Drugi dzień na Kubie utwierdza w przekonaniu, że ten kraj codziennie wydaje się inny. Zaskakuje, jak czarno-białe zdjęcia Jarosława Kuźniara. Chyba tylko patrząc na takie fotografie można zapomnieć o łudzących kolorach i przyjrzeć się dokładniej temu, co nas otacza.

Czy sercem Kuby są samochody? Wielu tak uważa, bo z czym innym można kojarzyć piękną Hawanę? Rzeczywiście, będąc tam, warto przejechać się kabrioletem. To nie one stanowią o historii i niezwykłości tego miasta, ale dla podróżnika są po prostu? wielką radością.

A tymczasem Internetu, jak na lekarstwo. Trzeba go pobierać na kartki, bo jak napisała nasza przewodniczka, Barbara Stawarz:

Aby połączyć się z siecią potrzebujemy jednak login i hasło, czyli dosłownie kartkę na internet. Kartki dostępne są w biurach ETECSA (Empresa de Telecomunicaciones de Cuba S.A.), kosztują 1,5 CUC za 1 szt. i pozwalają na 1h połączenia. W hotelach zazwyczaj są dostępne, a ich cena waha się od 2 do 3 CUC.

Trudno więc o dobrą komunikację, ciężko o materiały filmowe. Ale? serdeczność ludzi jest na medal, choć oni sami mają trudne historie. Jarosław Kuźniar napisał pod tym zdjęciem:

Jego ręce zniszczone przy karczowaniu trzciny wyglądają jak po ataku łamaczy kości. Serdeczności Kubańczyków #Castro nie uda się dorżnąć nigdy.

Jego ręce zniszczone przy karczowaniu trzciny wyglądają jak po ataku łamaczy kości ?? #goforworld #podroze #Cuba #phototravel

Post udostępniony przez Jarosław Kuźniar (@jaroslawkuzniar)

Gorzka refleksja i wielka siła. Kubańczycy uczą pokory, dają lekcję życia. Co dalej? Na Kubie jest trzecia nad ranem… A nasza kolejna relacja już jutro!

PARTNEREM WYPRAWY JEST

Kuba czarna i biała Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!