Kto zamieszka na Arranmore? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kto zamieszka na Arranmore?

Pewna irlandzka wyspa, zamieszkiwana zaledwie przez 469 mieszkańców, próbuje odwrócić skutki emigracji. Jeżeli marzycie, by diametralnie zmienić swoje życie, pojawia się okazja. Dla chcącego…

Wyspa Arranmore znajduje się 5 km od wybrzeża Donegal i znana jest również pod irlandzką nazwą Árain Mhór. Otoczona dramatycznymi klifami, przepastnymi jaskiniami morskimi i czystymi piaszczystymi plażami, mierzy zaledwie 9 km na 5 km. Mieszkańcy wyspy napisali właśnie otwarty list, w którym zapraszają do zamieszkania. To nie wszystko – jest również praca w pierwszym w Irlandii cyfrowym centrum przetwarzania danych.

pin

Wszyscy zgodnie twierdzą, że takie gałęzie gospodarki, jak rybołówstwo lub rolnictwo nie wystarczą, by zatrzymać młodych. Jednak teraz, gdy na Arranmore wkroczyła nowoczesność, wszystko ma się zmienić.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez James. Donegal IRL ? (@lucadatt)

Mieszkańcy wystosowali swój list zwłaszcza do Amerykanów i Australijczyków. Są przekonani, że to świetne miejsce dla osób, które mogą pracować zdalnie. Już teraz mieszka tam sporo grafików, twórców gier, twórców aplikacji, fotografów i wielu rzemieślników.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Antti Viitala (@anttiviitala)

Kto zamieszka na Arranmore? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com