Książkowy ninja z Melbourne Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Książkowy ninja z Melbourne

Melbourne, miasto literatury UNESCO, jest dumne z przyznanego tytułu. Tamtejszy rynek wydawniczy kwitnie, z kolei Melbourne określa się mianem? domu dla pisarzy (mamy nadzieję, że nasza przewodniczka po Ausatralii, Julia Raczko o tym wie). W żadnym innym australijskim mieście czytelnictwo nie jest ntak wysokim poziomie. Dlatego właśnie projekt `Books on the Rail` cieszy się wielkim zainteresowaniem. Książkowi ninja zostawiają książki w środkach komunikacji? I co dalej?

Jak wiadomo, w Australii pokonywanie drogi do pracy może sporo zająć. Dwie młode Australijki, Ali i Mich, zorganizowały akcję, dzięki której książki są jeszcze łatwiej dostępne.

Sprawa jest prosta: na każdej książce zostawionej w środkach lokomocji mieszkańcy Melbourne znajdą naklejkę z logotypem akcji. Lektura ma skłonić do tego, żeby zostawić na chwilę telefon i przeczytać choć kilka stron. I oczywiście, zostawić ślad w mediach społecznościowych!

Kto może stać się książkowym ninja i pomóc w akcji? Każdy. I pewnie dlatego zabawa szybko stała się wielkim przebojem i połączyła siłę mediów społecznościowych z wielką, międzypokoleniową miłością do literatury.

ninja

Jeżeli ktoś może wziąć udział w akcji, serdecznie polecamy…

Książkowy ninja z Melbourne Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com