Książka podróżnika Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Książka podróżnika

Książka to przyjaciel, który przychodzi z pomocą w różnych momentach. Zawsze umili czas, czasem skraca czekanie, czasem odpręża? Dla podróżnika, który niejednokrotnie ma dla siebie godziny, spędzone na lotnisku lub w pociągu, książka jest ważną odskocznią. Może nawet czymś więcej? Właśnie dlatego w Rosji pojawił się pomysł na książki w podróży.

Na stacjach kolejowych i lotniskach będą czekały wirtualne półki z książkami. Akcja nazwana ?A Book for a Trip? umożliwia pasażerom pobranie 150 różnych książek elektronicznych, gdzie znajdziemy nie tylko wybitne nazwiska rosyjskich pisarzy, ale również książki tak znanych twórców, jak Stieg Larsson lub Stephen King.

Sam pomysł nie jest nowością. Już w 2015 roku na moskiewskich dworcach Belorussky, Kazansky i Paweleckiego za pomocą skanowania kodu QR można było pobrać wiele interesujących tytułów.

Jeżeli jednak kochacie książki w wersji papierowej (szelest kartek, zapach ? jedyne w swoim rodzaju!) pociąg ekspres Leo Tolstoy, jadący z Moskwy do Helsinek oferuje dla pasażerów bibliotekę publiczną! Wystarczy zamówić książki u obsługi pociągu. Tę akcję organizują rosyjskie koleje oraz ambasador Finlandii, a potrwa ona do końca kwietnia.

Zamawianie książki w podróży brzmi świetnie. O wiele lepiej niż proszenie o kawę! Jeżeli jednak połączyć jedno z drugim ? wyjdzie z tego podróż idealna.

Książka podróżnika Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com