Królewski pogrzeb Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Królewski pogrzeb

Tajlandia przygotowuje się do ceremonii, która trwać ma pięć dni i kosztować prawie sto milionów dolarów.

Król Rama IX urodził się w 1927 roku, a zmarł jesienią roku ubiegłego. Za sprawą dokładnie siedemdziesięcioletniego panowania był światowym rekordzistą. Większość Tajlandczyków, którzy monarchię darzą ogromnym szacunkiem, nigdy nie znała innego władcy, więc żałoba po jego śmierci była ogromna i niewątpliwie autentyczna.

Po roku tej żałoby odbyć ma się królewski pogrzeb, który przygotowywano przez ostatnie miesiące. 26 października trumna z ciałem Ramy IX przejedzie przez miasto w odnowionym królewskim rydwanie, ciągniętym nie przez konie, lecz przez setki ludzi. Dotrze w ten sposób do tymczasowego krematorium, wzniesionego na wielkim placu Sanam Luang przy królewskiego pałacu. Potem prochy Ramy IX umieszczone zostaną w drogocennej urnie, która właśnie do pałacu trafi.

Jeśli zatem zajrzycie do Bangkoku pod koniec października, spodziewajcie się tłumów na ulicach i zakłóceń w komunikacji miejskiej. Aczkolwiek obserwowanie z bliska wyjątkowej ceremonii będzie z pewnością niepowtarzalnym doświadczeniem.

Królewski pogrzeb Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.