Król drzew Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Król drzew

To drzewo liczy sobie 3200 lat i jest jednym z najwyższych na świecie. Fotografowie mają problem z przedstawieniem go na jednym zdjęciu, a podróżni z całego świata zjeżdżają się do parku Parku Narodowego Sekwoi (USA), by podziwiać kolosa, którego średnica pnia wynosi 8 metrów.

Badacze z Uniwersytetu Humboldta ustalili, że pod względem rozłożystości korony to drugie największe drzewo na świecie. Liczy sobie 75 metrów wysokości, a jego kora ma rdzawy kolorm nadszarpnięty zębem czasu. Wierzchołek drzewa o rozpiętości 12 metrów jest martwy od 1000 lat z powodu uderzenia pioruna,  nie zmienia to jednak faktu, że drzewo z roku na rok gęstnieje.

pin

Przez wiele lat wykonanie zdjęcia drzewa w całości graniczyło z cudem – z dużej odległości uniemożliwiały to inne drzewa, a z bliska – trudno było objąć pień wielkiego drzewa, które nazwano w latach 80-tych Prezydentem.

pin

Wyzwanie podjęła ekipa Nationat Geographic. Korzystając ze specjalistycznego sprzętu, udało im się zrobić ponad 129 zdjęć i ostatecznie… ująć całe piękno kolosa na jednej fotografii. Ich wyczyny okazał się tak niezwykły, że uwieczniono go w materiale filmowym. Jesteście ciekawi, jak pracują profesjonaliści? Zobaczcie sami!

Król drzew Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com