Konkurencja dla Machu Picchu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Konkurencja dla Machu Picchu

Czy Machu Picchu może mieć konkurencję? Według peruwiańskiego rządu ? nawet powinno i właśnie dlatego ruszyły prace nad tym, aby główną atrakcją stał się kompleks ruin Choquequirao, wybudowanych przez Inków w XV i XVI wieku.

Powierzchnia tego miejsca wynosi łącznie ok. 1800 ha, ale co ciekawe ? na razie odkopano zaledwie 40% ruin! Pozostałe przykryte są bardzo gęstą roślinnością. Tymczasem Choquequirao to najprawdopodobniej rezydencja królewska, która naprawdę może zachwycać. Na razie każdego dnia pojawia się tu zaledwie kilkanaście osób, głównie dlatego, że ciężko tu dotrzeć. Od teraz ma się to jednak zmienić. Prezydent Pedro Pablo Kuczyński obiecał 62 miliony dolarów na pomoc w promowaniu Choquequirao, a część funduszy ma zostać spożytkowana na infrastrukturę, w tym drogi łączące wykopaliska z Machu Picchu.

Cała akcja jest częścią większego planu. Rząd Peru chce podkreślać kulturowe dziedzictwo, w tym także bogactwo archeologiczne. To jednak nie wszystko! Bardzo ważne jest, aby ?odciążyć? Machu Picchu, bo w ostatnim roku ogromny napływ turystów sprawił, że to kultowe miejsce stanęło w obliczu zagrożenia. Z tego powodu wprowadzono nawet system biletowy. Możecie o tym przeczytać TUTAJ.

Wierzymy, że działania rządu przyniosą efekty. W końcu Peru to nie tylko Machu Picchu!

Konkurencja dla Machu Picchu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com