Koniec z plastikiem w Europie! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Koniec z plastikiem w Europie!

Dobre wieści! Takich oczekiwaliśmy od dawna. Europa chce się uwalniać od plastiku. Parlament Europejski przegłosował w końcu ustawę, która zabrania sprzedaży i używania plastikowych słomek, kubków i innych jednorazowych przedmiotów. Od 2021 roku będziemy wolni, bo właśnie wtedy jednorazowy plastik stanie się nielegalny. Koniec z patyczkami do uszu, talerzykami do grilla czy kubeczkami, których pełno jest przy automatach z wodą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez HanselShopHealthy (@hanselshophealthy)

Do 2025 produkty plastikowe, dla których nie istnieją zamienniki powinny zostać ograniczone w produkcji przynajmniej o 25%. Państwa członkowskie będą musiały opracować produkcję produktów, które mogą być używane wielokrotnie i które nadają się do recyklingu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tick Tock (@ticktock_world)

Co więcej, filtry papierosowe zawierające plastik również powinny zostać objęte ograniczeniami. Nic dziwnego, skoro jeden niedopałek papierosa może zanieczyścić nawet 1000 litrów wody! To ważna zmiana, ale nie jest ona podyktowana jedynie dobrą wolą, ale przede wszystkim koniecznością. Obecnie aż 80% zanieczyszczeń w morzach to właśnie plastik.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez WECF International (@wecf_international)

Koniec z plastikiem w Europie! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com