Koniec tanich lotów? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Koniec tanich lotów?

Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii, to w Europie gorący temat. Ostatnio pojawił się nowy wątek w dyskusji, związany z cenami biletów lotniczych.

Przewoźnicy twierdzą, że Brexit będzie oznaczał drastyczną zmianę dotychczasowych warunków, które umożliwiły obniżenie cen biletów do obecnego poziomu.

– Od kiedy Brytyjczycy zyskali pełną swobodę podróżowania nad kontynentem, ceny spadły o połowę

mówi przedstawiciel EasyJet, największego brytyjskiego przewoźnika lotniczego z bazą w Luton pod Londynem, z którego usług codziennie korzystają setki Polaków.

Wszystkie brytyjskie linie lotnicze życzyłyby sobie, by Zjednoczone Królestwo w Unii pozostało. Jeśli stanie się inaczej, umowy dotyczące swobody lotów nad Europą będą musiały zostać renegocjowane i na pewno nie będą już tak korzystne dla przewoźników z Wysp. A to oznacza podwyżkę cen.

Martwią się przede wszystkim brytyjscy pasażerowie, ale podwyżki dotkną także tysięcy Polaków mieszkających na Wyspach. Przypomnijmy, że referendum w sprawie Brexitu odbędzie się 23 czerwca. Sondaże wskazują, że zwolennicy pozostania w Unii mają przewagę, jednak wiele jeszcze może się wydarzyć.

Koniec tanich lotów? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.