Koniec przejażdżek w Angkor Wat Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Koniec przejażdżek w Angkor Wat

Bardzo dobre wieści! Kambodża kończy przejażdżki na słoniach w Angkor Wat. Nowy przepis ma wejść w życie w 2020 roku.

O tym, jak potworny jest los słoni, służących za atrakcję turystyczną, nie trzeba opowiadać. Kiedy w 2016 roku jedno ze zwierząt padło właśnie w trakcie takiej „niewinnej” przejażdżki w Angkor Wat, zawrzała dyskusja. Rozpowszechniono petycję change.org, ale dopiero po kilku latach agencja rządowa, zarządzająca kompleksem świątynnym Siem Reap ogłosiła, że wprowadzi nowy przepis.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez graeme spence (@instagraeme.s)

Z 14 pracujących słoni, pięć zostało już przeniesionych do nowego domu, a pozostałe mają tam trafić na początku przyszłego roku. Niestety, wciąż będą one dostępne dla odwiedzających, jako atrakcja turystyczna. Władze podkreślają jednak, że to pierwszy, ważny krok do większych rewolucji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Corinna Kech (@corinelenak)

To wydarzenie to nieodosobniony przypadek, bo świat coraz mocniej reaguje na cierpienie zwierząt, choć uświadomienie sobie skali problemu zajęło ludzkości całe pokolenia. Zmiany są jednak widoczne, na przykład TripAdvisor przestało sprzedawać bilety na atrakcje, które hodują lub kupują wieloryby, delfiny i inne walenie. Pisaliśmy także o ratowaniu słoni na Sri Lance.

Koniec przejażdżek w Angkor Wat Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!