Kołysanka dla mamy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kołysanka dla mamy

Właściwie każda matka ma swoją historię: wyjątkową, jedyną, trudną, radosną… To łączy kobiety na całym globie i porusza. Kultura, obyczajowość, pojmowanie świata – to wszystko zmienia się, gdy kochająca matka myśli o swoim dziecku. A bywa ciężko.

Ameryka, kraj snów, tu żyje się inaczej, lepiej? Od tego myślenia trudno nam uciec. Ale matki z USA mają tyle samo problemów, co te z Polski.

Brooklyn – słynna dzielnica o różnej sławie. Znajduje się tam dom, który pomaga samotnym matkom. Ich historie są bardzo różne, często skrajnie smutne. Po piętach depcze im bieda, zła przeszłość, brak wsparcia ze strony bliskich. Można im pomóc na wiele sposobów, a jednym z nich są kołysanki.

Co robią mamy? Od 2007 roku dołączają do projektu „Lullaby”, w którym komponują i nagrywają kołysanki. Dzielą się nimi we własnym gronie i wypuszczają później w świat. Z biegiem lat inicjatywa rozprzestrzeniła się na cały kraj. Projekt połączył młodych rodziców i artystów, którzy komponują kołysanki. To właśnie dźwięki muzyki wzmacniają więzi, pozwalają odzyskać nadzieję. Zwłaszcza, gdy docierają do takich miejsc, jak schroniska dla bezdomnych czy placówki opiekuńcze.

Zobaczcie ich początki. Posłuchajcie [TUTAJ].

A na Dzień Matki ekipa goforworld.com śle życzenia – tym razem w iście amerykańskim stylu…

Kołysanka dla mamy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com