Kolor nie ma znaczenia Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kolor nie ma znaczenia

Co kraj, to inne trudności w okresie dojrzewania. Problem z akceptacją samego siebie, własnego ciała, koloru skóry. Łatwo o tym zapomnieć w zgiełku i codziennym chaosie, ale amerykańskie nastolatki mają takie same problemy, jak wszystkie inne. Lovely Hoffman, piosenkarka i nauczycielka z Massachusetts postanowiła pomóc swoim uczennicom w piękny sposób.

Jak to możliwe, że czarnoskóre nastolatki mają problem z tym, co widzą w lustrze? Czy to możliwe, by nie akceptować własnego koloru skóry? Czy poczucie niższości ma związek z rasizmem w USA, który wydaje się obecnie mało istotnym problemem?

Jak się okazuje, młodzież bardzo potrzebuje zapewnienia, że kolor nie ma znaczenia i każdy człowiek jest piękny i wyjątkowy. Wokalistka Lovely Hoffman napisała o tym piosenkę dedykowaną swoim uczniom, która obiegła całe Stany Zjednoczone.

Lovely Hoffman od lat sygnalizuje, że o kolorze skóry trzeba mówić i uczyć się akceptacji. Od kiedy zaczęła pracować w szkole, problem jeszcze bardziej rzucił jej się w oczy. Efektem tego jest poniższy singiel – świetnie napisany, z prostym i całkiem uniwersalnym tekstem, bo mowa nie tylko o kolorze skóry, ale również innych problemach nastolatków.

Kolor nie ma znaczenia Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com