Kolacja z Totoro Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kolacja z Totoro

Wymarzony lokal dla fanów japońskiej animacji pojawił się w… Tajlandii!

Każdy chyba, kto choć odrobinę interesuje się współczesną kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni, słyszał o studiu Ghibli. Zaczęło w 1986 roku od filmu 'Laputa – podniebny zamek’, a potem stworzyło jeszcze kilkanaście hitów, takich jak 'Księżniczka Mononoke’, 'Spirited Away: W krainie bogów’ czy 'Mój sąsiad Totoro’. Ten przedostatni jest komercyjnym rekordzistą japońskich kin, za to opowieść o leśnym duchu Totoro zdobyła największą popularność na świecie.

I to właśnie Totoro i jego krewniaków zobaczymy na każdym kroku w May’s Garden House Restaurant. Aczkolwiek postacie z innych filmów Ghibli również obecne są w lokalu otwartym pośrodku Sukhumvit, ekskluzywnej dzielnicy Bangkoku. Pojawiają się w postaci figurek i stołowych ozdób, a także na witrażach i obrazkach. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie – raj dla miłośników anime. I dla tych, którzy chcą mieć najlepsze fotki na Instagramie.

Co warte podkreślenia, May’s Garden House Restaurant to pierwszy na świecie lokal z licencją studia z Koganei. Jeśli nie liczyć kawiarenki przy Muzeum Ghibli w parku Inokashira na zachodnich przedmieściach Tokio.

Kolacja z Totoro Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.