Kobieta, podróże i zupy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kobieta, podróże i zupy

Jest piękna. Niesamowicie inspirująca. I bardzo odważna, bo… żyje tak, jak chce. Brzmi jak opis idealnej podróżniczki, kobiety, która może łamać męskie serca na całym świecie. Zjawia się tam, gdzie tylko przywiezie ją pasja obieżyświata i ochota na nowe smaki. 

W 2008 roku rzuciła pracę. Prawniczka, której zachciało się podróżować… Myślala, że ta przygoda zajmie jej rok, a jak się okazało – wciąż trwa. Dzisiaj parę rzeczy się pozmieniało. Jodi Ettenberg zakochała się w podróżach i jedzeniu. Połączyła jedno z drugim.

I rarely post such food close ups but this is from Casa Oaxaca, the restaurant that some argue put Oaxaca back on the map for food in the eyes of the west. Oaxacans will tell you it was never off the map for Mexicans, as the food here is so different to that of the rest of the country. Chef Alejandro Ruiz is considered one of the best chefs in Mexico, and a leader in Mexican contemporary cuisine. He's been in the kitchen with the uber-famous Ferran and Albert Adrià, and is a sensitive master when it comes to Oaxacan food heritage and tradition, known as the father of farm to table eating in the city. At Casa Oaxaca, the food is a representation of the region, refined and presented judiciously under Ruiz' tutelage. I am usually a street food gal, but when my mum visited I wanted to give her a version of what we ate on the street reimagined by Ruiz. So I took her to Casa Oaxaca for lunch. We shared tlayudas, "Oaxacan pizza" that we also tried at the market earlier in the week, but wanted to opt for something different also and chose this grilled octopus dish, which was as succulent as it looks. First month in Oaxaca done, and I feel like I'm only beginning to explore the food traditions. Grateful I could share some of it with my mum during her brief visit.

A post shared by Jodi Ettenberg | Legal Nomads (@legalnomads) on

Prowadzi stronę, blog, publikuje, prowadzi sklep internetowy.

Nie powróciła do zawodu prawniczki. Twierdzi, że uzależniła się od zup (z chęcią próbuje ich w różnych krajach) i nie może już żyć tak, jak przed prawie ośmioma laty.

Przyświeca jej zasada, że swoje podróże opowiada poprzez jedzenie.

Myśląc o kobietach-podróżniczkach nasuwa mi się myśl, że przede mną stoi także kobieta- bizneswoman, która ciężką pracą i miłością do życia… wypracowuje sobie model działania. Podróż staje się pracą, doznaniem. Metody na zdobywanie pieniędzy zawsze się znajdą, ale sensem pozostaje zwiedzanie świata, dzielenie się z innymi widzianym pięknem i oczywiście – jedzenie zup.

Właśnie taki sposób bycia mogłabym kiedyś wybrać. Na razie inspiruję się podróżniczką. Nie jedną, bo wzorów nie brakuje.

Kobieta, podróże i zupy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com