Kładka do nieba Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kładka do nieba

Schody tak słynne, że stały się gwiazdą? Tak, bo podobno sięgają do nieba. Drewniana kładka, zlokalizowana w hrabstwie Fermanagh (Irlandia Północna, prowincja Ulster) zaczęła bić rekordy popularności.

Nazwano ją ?schodami do nieba?, a podróżnicy mogą nią spacerować od lipca 2015 roku. Stworzono ją po to, aby nie niszczyć bagna i starego torfowiska, przez które przebiega. Teraz wszyscy mogą poruszać się po drewnianym szlaku!

Zanim zbudowano niezwykłą kładkę, liczba osób pojawiających się w okolicy szlaku Cuilcagh Legnabrocky wynosiła zaledwie ok. trzech tysięcy osób rocznie. W 2016 roku było ich już? dwadzieścia cztery tysiące!

Sam deptak, liczący sobie 1,6 km długości, wiedzie przez odizolowany szlak, z którego rozpościerają się niesamowite widoki! Oczywiście każdy uwiecznia swój pobyt w tym pięknym miejscu, co jeszcze bardziej podbija popularność schodów do nieba.

Irlandia Północna skrywa wiele takich niezwykłych miejsc. Jeżeli chcecie zobaczyć je na własne oczy, w lipcu ruszamy na wyprawę fotograficzną! Ostatnie miejsca czekają [zapisz się].

Kładka do nieba Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com