Kiedy Japonia otworzy granice? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kiedy Japonia otworzy granice?

Jeżeli czekacie na wieści z Japonii, to się doczekaliście. Kraj Kwitnącej Wiśni planuje otworzyć swoje granice w kwietniu 2021. Jakie będą zasady wjazdu?

Japonia to kraj w którym statystyki zachorowań i zgonów z powodu COVID-19 są jednymi z najniższych, a od ponad 6 miesięcy granice pozostają zamknięte. Jednak widmo zbliżających się Igrzysk Olimpijskich, które mają rozpocząć się 23 lipca 2021, każe myśleć o powolnym odmrażaniu turystyki. Jak zapowiedział wiceprezes Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego John Coates: „Igrzyska odbędą się z COVIDem lub bez niego”. Nie jest to co prawda oficjalne stanowisko rządku, ale faktycznie, możemy spodziewać się otwarcia granic.

 

 

Na razie rząd zastanawia się, jak przeprowadzić cały proces, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo zarówno dla podróżujących, jak i obywateli. Jak podaje portal Boredpanda, w Japonii odnotowano nieco ponad 86 000 przypadków COVID-19 i ponad 1600 zgonów, a to zaledwie 683 przypadków na milion osób. Tak dobre wyniki to efekt szybkich działań oraz faktu, że Japończycy po prostu chętnie stosują się do obowiązujących zasad.

Gdy granice zaczną się otwierać, każdy podróżny będzie oczywiście monitorowany przez cały pobyt. Każdy zostanie zobligowany do pobrania specjalnej aplikacji, gdzie będzie trzeba zgłaszać swój stan zdrowia, obowiązkowe będą również testy wykonane przed przylotem. W przypadku zachorowania podczas pobytu, obowiązywać będzie prywatne leczenie.

 

 

Japonia zezwoliła niedawno na wjazd dla osób, które mają pozwolenie na długoterminowy pobyt w kraju. W większości są to pracownicy firm i instytucji oraz studenci zagraniczni. Kolejny krok to turystyka. Kto wie, może szczęśliwcy zdążą, by zobaczyć w tym roku kwitnące wiśnie?

Kiedy Japonia otworzy granice? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!