Kebab u Podolskiego Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kebab u Podolskiego

Pochodzący z Polski gwiazdor niemieckiego futbolu otworzył w kolonii bar z tureckim jedzeniem.

Urodzony w Gliwicach Lukas Podolski aż 130 razy wystąpił w reprezentacji Niemiec. Zdobył 49 goli, a w tym jednego, który zapisał się w księdze piłkarskich rekordów. Otóż w maju 2013 roku strzelił Ekwadorowi bramkę… już w dziewiątej sekundzie meczu!

Karierę sportową, w trakcie której występował w najsilniejszych klubach Europy (Bayern Monachium, Arsenal Londyn, Inter Mediolan), zaczynał w Kolonii i to z tym miastem czuje się związany najmocniej. Otworzył już tam sklep odzieżowy, lodziarnię, a ostatnio – bar z kebabem. Skąd pomysł? Cóż, ponoć „Poldi” polubił turecką potrawę, gdy przez dwa lata grał w Galatasaray Stambuł.

Na otwarciu „Mangal Döner” zjawiły się setki miłośników piłki nożnej i baraniny po turecku. Lukas Podolski sam kroił mięso, obsługiwał klientów, no i oczywiście pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

Gdybyście chcieli coś przekąsić podczas zwiedzania Kolonii, pełnej romańskich i gotyckich zabytków, zajrzyjcie na Bonner Straße. Choć szansa, że spotkacie tam Podolskiego raczej niewielka, bo aktualnie kopie piłkę w japońskim klubie Vissel Kobe. Ale kto wie…

Kebab u Podolskiego Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.