Kawiarnia łączy pokolenia Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kawiarnia łączy pokolenia

Kawiarnia, która ma być czymś więcej niż jedynie klimatycznym miejscem z pyszną kawą? Tak, to pomysł, który może naprawić społeczne relacje i dać nadzieję.

Vollpension, na ulicy Schleifmühlgasse w Wiedniu, to kawiarnia z pomysłem. Zatrudnia babcie i dziadków (Omas i Opas), aby dzielili się swoimi przepisami i przestali czuć się samotni. W ten sposób powstała wyjątkowa przestrzeń, łącząca pokolenia. Czy koncepcja działa?

Osoby starsze poddają swoje pomysły na sprawdzone wypieki, a młoda obsługa dodaje swoje: na modną i pyszną kawę. W połączeniu wychodzi więc coś, co smakuje, jak u babci i ujmuje wyjątkowym klimatem.

Młodzi także są zachwyceni: nowoczesne miasto, jakim jest Wiedeń to równocześnie coraz mniej sposobności na kontakt z osobami starszymi. Brakuje czasu, okazji, a czasem więzi rodzinne po prostu słabną.

Od klasycznych austriackich sachertorte i mohnkuchen, po wegańskie ciasteczka i wyśmienite serniki, mieszkańcy mogą tu spróbować 200 różnych tortów, ciast i wypieków, dostarczanych przez 12 Omas i Opas. Każdego dnia coś innego!

Dla seniorów ta praca to nie tylko dodatkowe pieniądze, ale przede wszystkim otwarcie się na świat. I to widać – po ich uśmiechach i sercu, jakie wkładają w każdy przygotowany wypiek. Smacznego!

Kawiarnia łączy pokolenia Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com