Kamczacka Jagoda - przedsmak podróży ? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kamczacka Jagoda – przedsmak podróży ?

Podróż na Kamczatkę stała się dla ekipy goforworld.com jednym z najlepszych wspomnień. Chcemy tam wrócić jeszcze w tym roku, wierzymy, że mimo chaosu, jaki panuje na świecie, uda się! Zbieramy siły, załatwiamy kwestie organizacyjne, a w międzyczasie możecie zerknąć na efekt współpracy marki goforworld.com z Browarem Rockmill.

Od lat przekonujemy was, że jednym z najlepszych sposobów na poznawanie świata, jest kuchnia. Smak może przywołać wspomnienia, zawrzeć całe dobro regionu, a nawet ciekawe historie. Właśnie dlatego, gdy Browar Rockmill zwrócił się do nas z propozycją współpracy, uznaliśmy, że to może być ciekawa przygoda i jednocześnie połączenie polskich i kamczackich szlaków.

 

 

Dlaczego Kamczatka zajmuje tak ważne miejsce wśród wypraw goforworld.com?

Kamczatka to gigantyczna przestrzeń. Być może zabrzmi to banalnie, ale kiedy chcesz przemieścić się z punktu A do punktu B, nagle okazuje się, że czeka cię bardzo daleka droga. Męcząca, wymagająca od podróżnika siły fizycznej i psychicznej – opowiada Jarosław Kuźniar. – Tę przestrzeń poczuliśmy, gdy z Pietropawłowska przelecieliśmy helikopterem ok. 250 km, wokół wulkanów. Ta powietrzna podróż to była pestka w porównaniu z tym, że dzień wcześniej musieliśmy spędzić w samochodzie aż 9 godzin, by dotrzeć do celu. Nie ma innej drogi. Na Kamczatce nie chodzi się na skróty.

W ramach współpracy postawiliśmy na jagodę kamczacką, nazywaną inaczej suchodrzewem. Krzew owocuje późną wioną, rodząc słodko-kwaśne jagody z nutką goryczki. Jak na roślinę z Kamczatki przystało, krzewy mogą rosnąć w bardzo surowym klimacie, wytrzymując mrozy sięgające nawet -45 stopni (kwiaty i owoce wytrzymają przymrozek do -8 stopni!).

 

 

Opowiadając o jagodzie, serce wyrywa się już do jesieni. Jeżeli Kamczatka to wasze marzenie – nie wahajcie się, mamy jeszcze miejsca!

Kamczatka ??

__

 

? Pij zawsze odpowiedzialnie

Kamczacka Jagoda - przedsmak podróży ? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!