Jubileuszowy spacer Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jubileuszowy spacer

Stolica Szkocji świętuje w te wakacje 250 lat Nowego Miasta.

Edynburska dzielnica New Town to sztandarowe dzieło szkockiego oświecenia. Wybudowano ją, by poprawić warunki życia w ciasnym, błotnistym i pozbawionym kanalizacji mieście, gdzie co i rusz wybuchały pożary albo epidemie. Wytyczono więc i wybrukowano szerokie ulice, przy których wyrosły neoklasyczne kamienice, okolica zazieleniła się też ogrodami.

Nowe Miasto w doskonałej kondycji dotrwało do naszych czasów. Obchodzi teraz 250 urodziny, więc to najlepszy moment, żeby je zwiedzić. W sierpniu będzie można to zrobić z przewodnikami, którzy poprowadzą turystów nową trasą spacerową, opowiadając przy tym o twórcach tej pięknej dzielnicy.

Spacer rozpocznie się w Princes Street Gardens, czyli parku założonym u stóp edynburskiego zamku – w miejscu, gdzie kiedyś znajdowało się jezioro, do którego… spływały miejskie ścieki. Ostatni przystanek to natomiast dom Roberta Louisa Stevensona, dziewiętnastowiecznego pisarza szkockiego, znanego za sprawą takich tytułów, jak 'Doktor Jekyll i pan Hyde’ czy 'Wyspa skarbów’.

A dodajmy, że bilety lotnicze do Edynburga można upolować w bardzo atrakcyjnych cenach!

Jubileuszowy spacer Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.