Jesteśmy na Islandii! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jesteśmy na Islandii!

Z radością, ulgą i nową nadzieją możemy oficjalnie ogłosić: wróciliśmy! Do świata podróży, rzecz jasna. Grupa naszych podróżników wraz z Karolem Wójcickim znalazła się właśnie na Islandii. Nie ma lepszej wiadomości tego lata. 

Och, jak cudownie jest wrócić na Islandię! – pisze Karol na Facebooku.
Trzy miesiące temu nasza zorzowa wyprawa na wyspę została brutalnie przerwana, trzeba było uciekać do domu. Dziś, po długiej przerwie ponownie wyruszyłem w podróż!
Wczoraj ruszyła pierwsza edycja #GoForKids od goforworld.com. To nasza pierwsza wyprawa dedykowana rodzicom z dziećmi. Ciekawych świata zabieram w podróż która jest żywą lekcją geografii, fizyki, historii czy przyrody.

 

 

 

Pierwszego dnia skupiliśmy się na potężnych siłach drzemiących w wyspie. Przyjrzeliśmy się uważnie miejscom gdzie ścierają się potężne płyty kontynentalne – Północnoamerykańska i Euroazjatycka. Zajrzeliśmy do wnętrza wygasłego wulkanu, zastanawialiśmy się jak można obudzić potężny, uśpiony gejzer, oglądając jednocześnie wybuchy ostatniego aktywnego gejzeru Europy. Na koniec zmierzyliśmy się z siłą wodospadu Gullfoss, który dawno temu miał stać się elektrownią wodną.

 

 

To mój 21 raz na Islandii ale PIERWSZY latem! I powiem Wam, że zorzy (jeszcze) nie ma, ale i tak jest za… wspaniale.

Jutro spodziewajcie się kolejnych zdjęć. Przed nami dzień wody w którym odkrywać będziemy piękno islandzkich wodospadów, poszukamy ich źródła, a także zmierzymy się z potęgą Oceanu Atlantyckiego. No i W KOŃCU zobaczę maskonury. No kisnę ze szczęścia.
Kto przyjeżdża ze mną tu na zorze?

 

 

 

My także tęskniliśmy! A widoki, zobaczcie sami. I POSŁUCHAJCIE!

 

Jesteśmy na Islandii! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!