Jesienią – na południe! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jesienią – na południe!

Koniec lata to nie koniec podróżowania. Jesień to również doskonały czas na wyprawy, bo znikają tłumy turystów, spadają ceny, a upał nie męczy.

Serwis Booking.com przepytał 57 tysięcy podróżników w temacie jesiennych atrakcji i hotelowych promocji. Powstała dzięki temu lista miast, które najlepiej odwiedzić właśnie jesienią. Szczególnie trzy propozycje wydają nam się godne polecenia.

Numer jeden: Szybenik

Nie tak znany jak Dubrownik, a ciężko z ręką na sercu powiedzieć, że brzydszy. Wybudowana przez Wenecjan starówka przycupnięta nad malowniczą zatoką, trzy strzegące jej twierdze, kościoły i pałace, urokliwe kawiarenki przy wąskich uliczkach… Czy trzeba coś dodawać? No, można dodać na przykład to, że ceny hoteli są tu w listopadzie o prawie 80 procent niższe niż w szczycie sezonu!

 

Numer dwa: Kotor

Zostajemy na Bałkanach i zwiedzamy kolejne ufortyfikowane miasto. Również położone nad piękną zatoką – wyglądającą niczym norweskie fiordy! Na szczęście nawet w listopadzie nie ma tu norweskich mrozów, a noclegi są o 50 procent tańsze niż latem.

 

 

Numer trzy: Cáceres

Wybrać się również można do Hiszpanii. Do miasta, o którym słyszało stosunkowo niewiele osób – dopóki nie „zagrało” w ‘Grze o Tron’. I cały świat mógł zobaczyć jeden z najpiękniejszych zabytkowych zespołów architektonicznych w Hiszpanii. Średnia temperatura w listopadzie przekracza 10 stopni Celsjusza, a ceny są o 30 procent niższe od wakacyjnych.

 

Jesienią – na południe! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!