Jarmarki i magia świąt! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jarmarki i magia świąt!

Bożonarodzeniowe jarmarki to tradycja, która w Polsce zagościła już na stałe. Tymczasem w Europie takie miejsca oczarowują i pobudzają wyobraźnię. Wybraliśmy te, które szczególnie nas urzekły. Które podobają wam się najbardziej? 

Królem jarmarków świątecznych w Europie pozostają Niemcy. Nie da im się odmówić uroku, dbałości o każdy detal i magicznej atmosfery. Niemieckie jarmarki pękają w szwach. Jednym z najpopularniejszych jest ten w Norymberdze. Mnóstwo straganów, lokalnych wyrobów, tradycji, smakołyków.

 

 

Równie popularny i uroczy jest Striezelmarkt, czyli jarmark w Dreźnie. Tu także znajdziemy rękodzieło, tradycyjne smakołyki, mnóstwo muzyki i tłumy ludzi. Królową smaków jest strucla, która stała się inspiracją dla nazwy. A sama tradycja tego jarmarku jest wyjątkowo długa, bo początki sięgają 1434 roku!

 

 

Jednak nie jest to najstarszy, europejski jarmark bożonarodzeniowy. Od XIII wieku to w Wiedniu w okresie świątecznym odwiedzać można odwiedzać jarmarki rozsiane po całym mieście.

 

 

Przepiękne, klimatyczne jarmarki świąteczne spotkamy w każdym europejskim mieście. Jeżeli będziecie w Czechach, koniecznie zajrzyjcie do Pragi. Naprawdę, praski jarmark robi wrażenie! Rynek Starego Miasta tonie w ozdobach, a na straganach można się raczyć doskonałym miodem pitnym..

 

 

Bożonarodzeniowe jarmarki to tradycja, która zamienia ludzi w dzieci. Wielkie centra handlowe nie mają nawet cienia szansy, by oddać tę niesamowitą atmosferę, magię i klimat beztroski.

Jarmarki i magia świąt! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com