Japońska pasta Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Japońska pasta

Japonia makaronem stoi? Każdy miłośnik japońskiej kuchni powie: oczywiście! Dziennikarze Great Big Story wybrali się w wielką podróż po Japonii właśnie po to, by spróbować najlepszych dań z makaronem.

Przystanek pierwszy: ramen

Ramen, to danie, które zawojowało świat. Na dobry ramen wybierzemy się w niemal każdym, większym mieście, a jego przygotowanie to wielka sztuka. Jednak ramen to nie tylko danie, ale przede wszystkim – makaron. Japończycy uważają, że to element kuchni chińskiej, który mocno zadomowił się w ich kuchni. W Japonii, w zależności od regionu, zakosztujecie różnych rodzajów ramenu: shio rāmen, shōyu rāmen, tonkotsu rāmen – to prawdziwa, kulinarna podróż!

 

 

Soba

Soba to makaron gryczany lub pszenno-gryczany. Stanowi składnik wielu dań na zimno lub ciepło. Co ciekawe, Japończycy jadają go czasem bez dodatków, a wyłącznie z sosem. Dostępne są również wariacje z dużą ilością dodatków.

 

 

Udon

Gruby, pszenny makaron z Osaki. W Japonii podawany z dodatkami lub zalany ciepłym bulionem. W Polsce podaje się go najczęściej w postaci zasmażanej z mięsem i warzywami.

 

 

Sōmen

Bardzo cienki, pszenny makaron, podawany z dodatkami na zimno lub ciepło.

Czy to wszystko…? Nie! Japończycy jadają jeszcze makaron hiyamugi, shirataki oraz ito kon’nyaku, wyrabiane z z bulw rośliny kon’nyaku. Nie zapominajmy również o japońskich makaronach instant, choć ich jakość jest bez porównania lepsza od tego, co znajdziemy w polskich „zupkach chińskich”.

,

Japońska pasta Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!