Japonia | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Japonia | TOP 8

Japonia – kraj kwitnącej pokory; jedna, wielka, wspaniała kultura. Mnogość, blask, różnorodność. Co chcemy poznać? Co warto wpisać sobie jako priorytet…? Poznajcie nasze TOP 8 miejsc, ludzi i spraw, dzięki którym Japonia nabiera szczególnego znaczenia dla Podróżnika. Kiedy tylko świat znów stanie otworem w pełni, na pewno tam wrócimy! 

#1 Japonia z wysokości

Nie, wcale nie chodzi o Japonię widzianą z okna samolotu. Ten kraj słynie z wielu wspaniałych drapaczy chmur. Warto więc 'wdrapać` się na któryś i zobaczyć metropolię, taką jak chociażby Tokio, z nieco innej – wyższej perspektywy.

 

 

#2 Kabukicho – zobaczyć dzielnicę czerwonych latarni

Tam czuje się puls miasta i wielkość Japonii. Tam można odurzyć się jej… różnorodnością i szaleństwem. Warto wybrać się tam również nocą! Nie, nie ma w tym podtekstu.

 

 

#3 Zjeść sushi

Cel czysto badawczy: jak bardzo różni się nasze, europejskie sushi od tego, które wychodzi spod ręki mistrzów? Jakie smaki nas czekają? Czy rolki wypchane są składnikami, czy raczej zaskoczą prostotą? Obowiązkowo trzeba zasmakować nigiri – Japończycy uznają je za świętość!

 

 

#4 Zobaczyć cud przyrody, czyli inną Japonię

Japonia jest piękna. Poza pulsem metropolii warto ucieszyć wzrok widokami, jakie roztacza. Takim miejscem jest chociażby Hakowe – Park Narodowy Fuji…

 

 

#5 Zobaczyć górę!

Skoro mowa o cudach przyrody, nie można pominąć Fuji – piękno tej góry trudno zamknąć w słowach. Choć tak popularna – nie jest jednoznacznym symbolem Japonii… A szkoda.

 

 

#6 Poznać Japończyków – takimi, jacy są naprawdę

To ciekawy naród. Nie wystarczy postrzegać go poprzez kulturę sushi albo gejsz… Najlepiej się wychylić, zadać sobie trud i poznać Japonię poprzez zwyczajnych ludzi. Wyniki mogą być niezwyczajne!

 

 

#7 Wrócić – bez złamanego serca

Największe wyzwanie. Kultura, ludzie, miejsca, przyroda, czar – Japonia rzuca na kolana i kradnie serce. Ludzie chcą tam wracać, zobaczyć więcej, poczuć jeszcze raz smaki. Tęsknią – już na zawsze. Czy na to jest lekarstwo?

 

 

Japonia | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!