Jakich błędów unikać podczas kontroli na lotnisku? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jakich błędów unikać podczas kontroli na lotnisku?

Dzisiaj będzie praktycznie! Co zrobić, by nie utknąć podczas kontroli na lotnisku? Oto kilka wskazówek, dzięki którym wszyscy zyskają trochę czasu!

#1 Dokumenty w jednym miejscu

Wszystko, co będzie potrzebne przy odprawie i wchodzeniu na pokład samolotu, przygotuj wcześniej. Zgromadź dokumenty w jednej teczce i miej ją pod ręką. Do okienka odprawy podejdź z przygotowanym paszportem i dowodem osobistym. Choć pozornie to oczywiste sprawy, wielu pasażerów spędza kilka minut na przeszukiwaniu torby.

#2 Bądź wcześniej

Dzięki temu swobodnie zajmiesz miejsce w kolejce, bez stresu i pośpiechu. Obłożenia na lotniskach znów są spore, dlatego bycie ostatnim może przysporzyć ci niepotrzebnego stresu.

#3 Spakuj się odpowiednio

Czyli w taki sposób, aby na lotnisku nie musieć już nic przepakowywać. Zachowaj zasady pakowania bagażu podręcznego, opróżnij przed odprawą butelkę z wodą, sprawdź, czy przewożone kosmetyki są w odpowiednich opakowaniach.

#4 Ubierz się odpowiednio

Staraj się unikać metalowych elementów, na przykład pasków do spodni, okularów słonecznych, klamr przy obuwiu i tym podobnych. Załóż na siebie coś, co łatwo możesz zdjąć, na przykład bluzę. Jeśli chodzi o buty – unikaj takich z paskami, które zajmują wiele czasu przy zdejmowaniu i zakładaniu. To szczególnie cenna uwaga dla rodzin z małymi dziećmi.

#5 Nie pakuj produktów zabronionych do przewożenia

Przeczytaj uważnie zasady przewożenia przedmiotów, które wymienione są na stronach linii lotniczych [przykład]. Bardzo często zdarza się, że przewożąc coś nieodpowiedniego, znacząco wydłużysz czas odprawy.

#6 Przestrzegaj zasad sanitarnych

Noś maseczkę w odpowiedni sposób, zachowuj odstęp i miej blisko swój paszport ze szczepieniem na COVID (lub wynik przeprowadzonych testów).

#7 Słuchaj komunikatów i czytaj ogłoszenia

Na lotnisku warto być uważnym – im większa orientacja, tym sprawniej wszystko przebiega.

Jakich błędów unikać podczas kontroli na lotnisku? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!