Jak zachować dystans? Japońskie ZOO was nauczy! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jak zachować dystans? Japońskie ZOO was nauczy!

Jak zachować dystans społeczny w restauracjach i miejscach publicznych? Japońskie ZOO w Izu Shaboten (Itō) pokaże wam, jak to się robi!

Zdjęcia: izushaboten.com

Maski, zainstalowane wszędzie dozowniki z środkami do dezynfekcji rąk, ale przede wszystkim, zachowanie odstępu. Pracownicy ZOO postanowili zademonstrować siadanie w „GIBBONTEI”, leśnej restauracji, za pomocą pluszaków. Kapibary i czerwone pandy rozsiadła się wygodnie i stały się dla klientów towarzyszami. Nie można zająć miejsca pluszaka, ale można się do niego przyłączyć.

 

 

Oprócz tego, ZOO przygotowało zabawną infografikę, która pokazuje, jaki dystans powinni zachować odwiedzający. Park działa od 16 maja i jak na razie, kampania przynosi efekty. Oczywiście pluszaki i stoły są dezynfekowane po każdym gościu, a pracownicy śmieją się, że teraz nie sposób zjeść posiłek w samotności – towarzysze murowani!

 

 

Obecnie w Japonii zniesiono stan wyjątkowy w 39 prefekturach, choć rząd bezustannie nawołuje mieszkańców do zachowania bezpieczeństwa i przestrzegania zasad. W kraju wykryto ponad 16 tys. zakażeń, a pandemia najbardziej dotknęła Tokio.

Jak zachować dystans? Japońskie ZOO was nauczy! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!