Jak świat radzi sobie z epidemią? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jak świat radzi sobie z epidemią?

Jak świat radzi sobie z kwarantanną? Zebraliśmy dla was garść informacji z wybranych lokalizacji!

Etiopia

Ehiopian Airlines, państwowy przewoźnik, zawiesił loty do 30 krajów. 20 marca odnotowano dużą liczbę zgłoszonych przypadków COVID-19. Od 23 marca wszyscy podróżni przybywający do kraju podlegają obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

Kenia

W niedzielę 15 marca Kenia ogłosiła zakaz wjazdu dla obcokrajowców. Każdy, kto przekracza granicę, podlega kwarantannie. Szkoły i uniwersytety w całym kraju zostały zamknięte.

Argentyna

Od 16 marca Argentyna zamknęła granice na 15 dni dla wszystkich obcokrajowców, nie będących rezydentami. Obowiązkowa kwarantanna została wprowadzona 20 marca i potrwa do 31 marca.

Kanada

W poniedziałek 16 marca premier Kanady Justin Trudeau ogłosił, że zamyka granice dla nie-obywateli i nierezydentów. Od 18 marca zakaz rozszerzono na granicę lądową z USA w drodze wzajemnego porozumienia między dwoma krajami.

Kolumbia

Kolumbia wydała zakaz wjazdu obcokrajowcom od poniedziałku 16 marca. Powracający obywatele Kolumbii i powracający mieszkańcy muszą poddać się dwutygodniowej kwarantannie. Szkoły i uniwersytety zostały zamknięte.

Gwatemala

W piątek 12 marca Gwatemala ogłosiła zakaz wjazdu do kraju obywatelom Europy, Iranu, Chin, Korei Południowej i Północnej. W sobotę zakaz ten został rozszerzony na USA i Kanadę.

USA

USA nałożyły zakaz podróżowania na całą Europę. 19 marca Departament Stanu USA wydał globalne zalecenie wszystkim Amerykanom, aby wrócili do kraju. W USA, od poniedziałku 16 marca, Amerykanie zostali poproszeni o unikanie spotkań towarzyskich (obejmujących ponad 10 osób) i ograniczenie niepotrzebnych podróży na terenie USA.

Japonia

Japonia wydała zakaz wjazdu pasażerom przebywającym w dotkniętych epidemią regionach Chin, Korei Południowej i Włoch. Największe atrakcje turystyczne zostały zamknięte.

Wietnam

Od 15 marca Wietnam zakazuje wjazdu zagranicznym gościom, którzy przebywali w Wielkiej Brytanii lub strefie Schengen w ciągu ostatnich 14 dni. Zakaz będzie obowiązuje przez 30 dni. Rząd wstrzymał program zniesienia wiz dla Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Hiszpanii do odwołania.

Australia

Australia zamknęła granice dla zagranicznych gości od piątku 20 marca. Zezwala się na wjazd wyłącznie obywatelom Australii, ich najbliższej rodzinie i stałym mieszkańcom. W poniedziałek, 23 marca, rząd ogłosił, że większość miejsc publicznych zostanie tymczasowo zamknięta, w tym plaże, kawiarnie, restauracje, miejsca kultu, bary i kasyna.

Hiszpania

Wszystkie sklepy, które nie są niezbędne, zostały zamknięte, a obywatele mogą opuszczać domy tylko wtedy, gdy jest to konieczne pod karą grzywny.

Izrael

Izrael 9 marca wydał nakaz obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich obywateli powracających zza granicy. Miejsca publiczne zostały zamknięte, a obywatele mają nakaz pozostania w domach.

Jak świat radzi sobie z epidemią? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!