Szczepionka, dziecko i podróż? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Szczepionka, dziecko i podróż?

Oto pytanie, które być może zada sobie część rodziców. W końcu cała rodzina chce się czuć bezpiecznie. Jak więc planować wakacje 2021, mając na uwadze, że szczepienia dzieci i młodzieży są dopiero rozważane?

Rekomendujemy unikania tłumów, miejsc obleganych przez turystów. Warto postawić na przyrodę i prywatne kwatery.

Bardzo oblegane kierunki wciąż na nie

Choć wakacyjne kurorty kuszą [PRZECZYTAJ], oferując naprawdę atrakcyjne warunki, w tym roku warto rozważyć kierunki, gdzie zawsze jest się poza tłumem. Z zagranicznych kierunków będzie to na przykład Islandia, czy Gruzja, gdzie cała rodzina ma szansę odpocząć i jednocześnie skorzystać z rozrywek. Dobrym pomysłem jest również odwiedzenie Parków Narodowych – zarówno w Polsce, jak i Europie.

Piękna Polska na wakacje 2021

A może camper?

Podróż własnym środkiem lokomocji, we własnym gronie, rozwiązanie problemów z noclegami – campery to świetna opcja na rodzinne wakacje. Warunek? Musicie lubić spędzać razem czas i się odpowiednio przygotować. Jeżeli uważacie, że taka podróż jest niewykonalne, poznajcie The Big Five Family.

Rodzina kamperem w stronę słońca

Nocleg w lesie

Jeżeli kochacie las lub chcecie spróbować, jak to jest żyć wśród przyrody, Lasy Państwowe proponują nocleg (maksymalnie dwie noce z rzędu) w wyznaczonych obszarach. Projekt „Zanocuj w lesie” wystartował 1 maja 2021 roku. Szczegóły dotyczące miejsc i zasad znajdziecie TUTAJ, a poniżej przydatna mapka.

Jak widzicie, wybór jest spory, ale taki wypad rządzi się swoimi prawami. Na pierwszą wycieczkę lepiej zabrać starsze dzieci. Dobrze się przygotujcie na różne warunki pogodowe, a także zabierzcie preparaty na komary i kleszcze. Pamiętajcie, by nie śmiecić i w żaden sposób nie zakłócać spokoju, jaki panuje w lesie.

Wsłuchując się w las

Co bezpieczniejsze: pociągi czy samoloty?

Pandemia przywróciła modę na pociągi [PRZECZYTAJ], ale paradoksalnie, o wiele mniejsze ryzyko zarażenia występuje na pokładzie samolotu. Jeżeli więc zależy wam na szybki i bezpiecznym dotarciu do celu, to jednak droga powietrzna będzie lepsza. Dlaczego? Podpowiadamy poniżej.

W samolocie ryzyko zarażenia jest znikome. Dlaczego?

Podsumowując: zasady są dosyć uniwersalne. Środki ostrożności, stawianie na rozrywkę na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody. Biwaki, trekkingi, pikniki, spacery mile widziane.

Szczepionka, dziecko i podróż? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!