Jak podróż wpływa na dzieci? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jak podróż wpływa na dzieci?

Nie każde dziecko utożsamia słowo „wakacje” z możliwości wyjazdu. Powody są różne i nie zawsze chodzi o pieniądze. Niektórzy dorośli uważają, że najmłodsi nie potrzebują podróży i mogą odpoczywać w domu. Czy na pewno? Badania dowodzą, że jest inaczej.

Neurobiolog dr Jaak Pankseep zdefiniował obszary mózgu: zabawę i poszukiwanie. Są one stymulowane najbardziej właśnie podczas wyjazdów, bo to właśnie wtedy uruchamiają się systemy, wyzwalające składniki neurochemiczne. Odpowiadają one za nasze samopoczucie i redukują stres – z nim dzieci muszą sobie radzić na co dzień, podobnie, jak dorośli.

 

 

Aktywny wyjazd, gdzie zwiedzamy, spędzamy czas na świeżym powietrzu, poznajemy nowe kultury i smaki – to dla dziecięcego mózgu mocny, pozytywny kop, swego rodzaju pożywka. To również nowe bodźce, które pozwalają odkrywać, dotykać, smakować, słuchać. Wakacje pozwalają ćwiczyć systemu mózgu w płacie czołowym, odpowiedzialnym m.in. za inteligencję społeczną i osiąganie celów. Podróże dla dzieci sprzyjają lepszej koncentracji i pobudzają kreatywność. W trakcie roku szkolnego te dwie umiejętności sprawią, że nauka będzie o wiele przyjemniejsza.

 

 

Maluchy w podróży to jednak nie tylko szansa na rozwój, ale też praca nad więziami i relacjami w rodzinie. Właśnie dlatego mając w domu zbuntowanego nastolatka, warto wybrać się z nim na wyprawę. Wspólne przeżywanie chwil i poznawanie nieznanych rzeczy pozwala rozwiązać konflikty i otworzyć się na siebie nawzajem.

 

 

Właśnie z myślą o tych wszystkich korzyściach stworzyliśmy w goforworld.com specjalne miejsce na podróże dla rodzin.

Coraz częściej pytacie nas: czy na wyprawy goforworld.com można zabrać dzieci? Szukacie mądrej podróży poza szlak nie tylko dla siebie, ale dla całej rodziny. Doceniamy to i uwielbiamy takie podejście. Nasza odpowiedź to projekt goforkids! – opowiada Jarosław Kuźniar, który sam odwiedził z córka Zofią m.in. Australię i Wyspy Owcze. – Dla nas podróże z młodszymi to sprawa oczywista. Im szybciej dziecko pozna smak, zapach, świat, tym lepiej. Przygotowaliśmy wyprawy, które dla wszystkich będą frajdą, dawką emocji i bezcennej wiedzy o świecie.

Spójrzcie, co przygotowaliśmy dla całej rodziny. A może wy macie jakieś wymarzone kierunki na wspólną podróż?

Jak podróż wpływa na dzieci? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!