Jak oddycha las Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jak oddycha las

Zabieramy was dzisiaj w miejsce, gdzie choć na chwilę zapomnicie o problemach doczesnego świata. Łono przyrody zazwyczaj koi nerwy, ale tutaj wrażenie to jest spotęgowane. Polakom powinna przyjść na myśl mistyczna atmosfera przyrody rodem z romantycznych „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Twórcy dokumentu postawili sobie za cel przypomnieć lasy Norwegii, które – kiedy przyjrzymy się im bardzo uważnie – są po prostu magiczne. Trudne do opisania. Kamera rejestruje to, co ludzkiemu oku najczęściej umyka.

 

 

To, co przebija się na pierwszy plan to idealna harmonia. Doskonałość, którą aż strach naruszyć obecnością człowieka! Aby poczuć atmosferę norweskich lasów możecie się wybrać na wyprawę lub zajrzeć na nasze rodzime podwórko. Opowiadał nam o tym Piotr Horzela [PRZECZYTAJ WYWIAD]

Z pewnością nasze lasy są różnorodne, mamy bory, grądy, olsy, łęgi lasy górskie. Poza tym każdy las jest pełen życia, spotkań, nieoczekiwanych zdarzeń. Mamy w Polsce parki narodowe, mamy rezerwaty, mnóstwo obszarów Natura 2000, czy to na terenach bliskich naturalnym, czy lasach gospodarczych. Oczywiście nigdy nie jest tak, że nie mogłoby być lepiej. Jestem przekonany że powstaną kolejne parki narodowe, że nadal będą powstawać rezerwaty. 

 

Wsłuchując się w las

Jak oddycha las Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com