Jak i gdzie podróżować z dziećmi? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jak i gdzie podróżować z dziećmi?

Dzieci w wieku szkolnym, czyli od szkoły podstawowej w górę, to już świadomi podróżnicy, którzy są głodni świata i wiedzy. Pisaliśmy już o tym, jak podróże wpływają na maluchy (te młodsze i te starsze), a teraz chcemy się zastanowić, jakie kierunki będą dla nich najlepsze? Kilka z nich przetestowaliśmy w goforworld.com osobiście, planując jednocześnie wyprawy dla rodzin #goforkids.

#1 Islandia

Nasz numer jeden, trudno o lepszy, bardziej ciekawy i ekscytujący kierunek niż właśnie ta magiczna wyspa. Nasz przewodnik, Karol Wójcicki, może na Islandii pokazywać dzieciom niesamowite zjawiska ze świata biologii, fizyki, chemii i astronomii. Mali podróżnicy mierzą się z potęgą wodospadów, gejzerów, lodowców, bezkresnych równin. Niezwykłe doświadczenie! Ruszajcie z nami na majówkę 2021 – o ile jeszcze są miejsca 😉

 

#2 Namibia

Możecie pomyśleć, że to szaleństwo, zabierać dzieci do dzikiej Afryki, ale nic bardziej mylnego. Zetknięcie najmłodszych z niesamowitym światem przyrody rozpala wyobraźnię i uczy więcej, niż wszystkie zajęcia przyrodnicze zebrane do kupy. Który maluch nie chce zobaczyć zebry, lwa albo słonia na wolności, w naturalnym środowisku? Do tego Namibia, ze względu na słabe zaludnienie, jest bardzo bezpieczna, nawet w czasie pandemii.

 

#3 Gruzja

Ten kraj słynie z wielkiej gościnności, pysznego jedzenia i przepięknych widoków. Baza noclegowa jest świetnie rozbudowana, więc wraz z rodziną, wypożyczając samochód, można poznać gruzińską kulturę, odwiedzić monastyry, tradycyjne wioski, zrobić sobie trekking. Gruzja kipi od zabytków, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

#4 Egipt

Spójrzmy na Egipt nie pod kątem kurortów z basenami, ale starożytnej krainy, w której dzieci będą mogły odnaleźć wielkie skarby. Podążycie szlakiem starożytnych Egipcjan, dotkniecie pustyni, poznacie Morze Czerwone, na własne oczy zobaczycie Nil. A do tego piramidy… Mali podróżnicy będą zachwycone!

 

 

Na koniec odpowiemy na ważne pytanie: jak podróżować z dziećmi? Zasady nie są skomplikowane.

• Pamiętaj, by przed podróżą zorientować się, jakie dokumenty musi mieć ze sobą dziecko. Poza granicami UE będzie to paszport, w niektórych krajach wiza lub dowód osobisty. Bardzo ważne: musicie mieć ze sobą akt urodzenia dziecka, przetłumaczony na język angielski! Niezbędne będzie również ubezpieczenie.
• Uzupełnij podróżną apteczkę. Może się przydać w najmniej spodziewanym momencie.
• Koniecznie pamiętaj o zabezpieczeniu głowy przed działaniem słońca i filtrach SPF.
• Jeżeli ruszacie w trekking, postaraj się, aby nie oddalać się całkowicie od szlaku. Warto mieć możliwość szybkiego dostania się do jakiejś restauracji, czy innego schronienia.
• Kup dziecku bardzo wygodne buty. I koniecznie przetestujcie je wcześniej.
• Miejcie przy sobie zawsze zapas wody. Bez wody daleko nie zajdziecie.

Jak i gdzie podróżować z dziećmi? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!