Jak brzmi Australia Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jak brzmi Australia

Szukamy muzycznych inspiracji, ale to w zasadzie nie jest potrzebne same do nas wpadają. Zachwycił nas muzyczny duet – Angus & Julia Stone. Czy tak brzmi Australia?

Rodzeństwo z Sydney zaczęło wspólnie tworzyć i grać w 2006 roku (choć już wcześniej sporo się u nich działo). Gatunek Australijski folk oraz indie pop. Odwoływanie się do korzeni, ale w bardzo nowoczesny sposób. Jak zrodził się folk w tym rejonie świata? Muzycy lubili powtarzać melodie zasłyszane w w Anglii, Irlandii, Walii i Szkocji. Tak zaczął formować się nurt spokojnych rytmów, które u nas uznamy za odprężające, offowe i ciekawe.

Angus & Julia Stone robią muzykę na swój unikalny sposób, a krytyka każdy ich singiel uważa za majstersztyk. Gitara akustyczna jako instrument wiodący, dwa świetne, charakterystyczne głosy i totalna swoboda artystyczna. Każde z nich pisze własne piosenki, które później wspólnie wykonują na scenie. To jeden ze sposobów na oddanie hołdu rodzicom, którzy od najmłodszych lat uczyli ich muzyki. Kontynuacja rodzinnej tradycji dzieje się w najlepszym stylu.

W 2009 roku rodzeństwo trafiło w końcu do USA, gdzie ich album „A Book Like This” trafił do sprzedaży. Tak zaczęła się ich międzynarodowa kariera, na tyle dynamiczna, że ich utwory grane są również w polskich rozgłośniach.

pin

Już za kilkanaście dni wyruszymy do Sydney i Australii tropem przyrody, kultury, ludzi, muzyki i smaków. Angus & Julia Stone na pewno będą nam towarzyszyć, jako muzyczny podkład. Nie możemy się doczekać!

Jak brzmi Australia Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com