Izrael świętuje zwycięstwo nad pandemią Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Izrael świętuje zwycięstwo nad pandemią

Szczepienia w ekspresowym tempie przyniosły rezultat: Izrael cieszy się coraz większą „normalnością”, za którą tak tęsknimy. Na razie obywatele świętują, ale granice państwa wciąż pozostają zamknięte.

Ponad połowa dorosłych obywateli jest już po przyjęciu drugiej dawki. Władze powoli znoszą lockdown, a efekty widać na ulicach. Ludzie świętują, tańczą, odwiedzają knajpy, wznoszą toasty za… Pfizera. Tak intensywne szczepienia są tam prowadzone już od stycznia, co stało się prawdziwym wzorem do naśladowania. Jednocześnie Izrael pozostaje liderem, jeżeli chodzi o liczbę zaszczepionych obywateli.

I co dalej…? Na razie żadna z informacji o tym, że Izrael otworzy granice, nie jest wiążąca. Na konkretną datę przyjdzie nam jeszcze poczekać.

– Toczy się wiele rozmów na ten temat, np. czy wpuszczać tylko zaszczepionych, ale też czy wszystkich, czy tylko zaszczepionych konkretną szczepionką – powiedziała WP Anna Zohar Żak, dyrektor Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki w Polsce.

Być może w pierwszej kolejności będą mogły wjeżdżać grupy zorganizowane, ale obecnie nikt nie otrzymał jeszcze oficjalnej informacji.

Na razie, do odwołania, Izrael nie wpuszcza do siebie cudzoziemców. Dla osób z prawem pobytu obowiązują następujące zasady:

Cudzoziemcy (mający prawo pobytu w Izraelu) mogą przekroczyć granicę drogą lotniczą pod warunkiem uzyskania wstępnej zgody właściwego izraelskiego urzędu konsularnego. W przypadku osób podróżujących z Polski jest to Ambasada Izraela w Warszawie. Zgodę należy wydrukować i zachować na wypadek kontroli w porcie lotniczym wylotu i przylotu (a także tranzytowym – jeśli dotyczy).
Dodatkowo, począwszy od 23 stycznia 2021 r. konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR na obecność koronawirusa wykonanego maksymalnie na 72 godziny przed wjazdem do Izraela.
Nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem konieczne jest dodatkowo wypełnienie ankiety on-line, bez której nie jest możliwe wejście na pokład samolotu. [źródło]

Na koniec spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie: jak to możliwe, że Izrael tak znakomicie sobie poradził? Niewielka populacja i mały kraj to jedno, ale kluczem do zwycięstwa okazuje się sprawna służba zdrowia.

Izrael świętuje zwycięstwo nad pandemią Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!