Islandzki wulkan na żywo Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Islandzki wulkan na żywo

Chwilę temu informowaliśmy o erupcji wulkanu na górze Fagradalsfjall pod Reykjavikiem [przeczytaj]. Niesamowite zjawisko i uczta dla wszystkich miłośników Islandii. Władze mają nadzieję, że wulkan będzie aktywny przez kolejne lata.

Nasz przewodnik Karol Wójcicki nie mógł tego przegapić. Wsiadł w samolot i… poleciał na miejsce, by zobaczyć to na żywo! A my razem z nim.

Trzeba przyznać, że widok zapiera dech w piersiach. To wydarzenie, które przypadło akurat w czasie światowej pandemii, przywraca nadzieję na to, że świat znów otworzy się na podróże. Tłumy wokół wulkanu to dowód na to, jak bardzo pragniemy podziwiać przyrodę na własne oczy.

Jeżeli chodzi o wyjazd na Islandię, wciąż czekają nas obostrzenia.

Ograniczenia dot. ruchu międzynarodowego
• Granice Islandii pozostają otwarte dla obywateli UE/EGO oraz Wielkiej Brytanii a także dla osób z krajów trzecich posiadających stosowne zaświadczenie o zaszczepieniu.
• Wszyscy pasażerowie przybywający do Islandii od 19 lutego 2021 r. muszą posiadać aktualny negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany w okresie 72 godzin przed wjazdem do Republiki Islandii, a dodatkowo po przyjeździe poddać się dwóm testom przesiewowym na COVID-19 wraz z pięciodniową kwarantanną do czasu poznania wyników drugiego testu. Dzieci urodzone w 2005 roku lub później są zwolnione z obowiązku poddania się testom przesiewowym i kwarantannie, podobnie jak osoby, które po przejściu testów PCR na koronawirusa uzyskały od islandzkich organów opieki zdrowotnej zaświadczenie o przebytym zakażeniu chorobą COVID-19 i zakończeniu izolacji lub jeśli na podstawie pomiarów przeciwciał wykazano, że wyzdrowiały po infekcji COVID-19.
• Pierwszy test przesiewowy wykonywany jest bezpośrednio po przekroczeniu granicy. Następnie pasażerowie muszą przez 5–6 dni pozostawać na kwarantannie, zgodnie z zasadami odbywania kwarantanny domowej lub zasadami odbywania kwarantanny przez osoby przyjeżdżające do Islandii.
• Drugi test przesiewowy wykonywany jest w punktach służby zdrowia na terenie całego kraju. Zwolnienie z kwarantanny następuje po uzyskaniu negatywnego wyniku drugiego testu przesiewowego.
• Od dnia 1 grudnia testy na obecność COVID-19 są darmowe.
• Osoby które przeszły COVID-19 i posiadają stosowną dokumentację są zwolnione z odbywania kwarantanny oraz wykonania testów. Podobnie osoby, które posiadają właściwy dokument według wzoru WHO stwierdzający przyjęcie szczepionki na COVID-19. Od 6 kwietnia osoby te są jednak zobowiązane do wykonania pierwszego testu przesiewowego na lotnisku!

Trzymamy rękę na pulsie!

Islandzki wulkan na żywo Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!