Islandia | Smaki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Islandia | Smaki

Dużo mówimy o Islandii, jej pięknie, magii. Zapominamy jednak, że to wyspa ciekawych obyczajów i nietypowych smaków. Ekipa goforworld.com miała okazję ich zakosztować?

Zanim porozmawiamy o smakach, zobaczcie najnowsze zdjęcia. Jak to możliwe, że Islandia z dnia na dzień, z nocy na noc, staje się coraz bardziej niezwykła?

Choć temperatura daje w kość, widoki skutecznie rozgrzewają? Inna planeta. Sen na jawie. Trudno się do tego przyzwyczaić.

Nawet nasz przewodnik Karol Wójcicki nie może się napatrzeć!

My także. I dlatego cieszymy się na czerwcową Islandię! Wybierzecie się z nami? [zapisz się]

Pora jednak na nieco smaków. W Islandii? jedzenie jest specyficzne. Jak piszą uczestnicy:

Kosztujemy islandzkich przysmaków. Głównie ryby suszone i marynowane. Był tez słynny, śmierdzący rekin, zupa z homara, a na drugie baranina.

Pisaliśmy już o smakach Islandii, pamiętacie? [przeczytaj tekst]. Słynny rekin wzbudził zainteresowanie:

Hakarl  to najsławniejsza islandzka potrawa pochodzenia morskiego. Głównym składnikiem jest tutaj rekin grenlandzki, którego mięso poddawane jest fermentacji gnilnej. Mięso tęchnie przez okres ok. 6 miesięcy, potem poddane zostaje procesowi wędzenia. W przewodnikach turystycznych można napotkać na podrasowaną formę przygotowania tego mięsa ? rekin zostaje zakopany w ziemi na kilka miesięcy, a walory smakowe zostają podbite moczem! Całe szczęście nie jest to prawdziwa informacja, a specyficzny zapach amoniaku powstaje w sposób mniej kontrowersyjny.  Hakarl można zamówić w większości islandzkich restauracji. Podawany jest w postaci małych kostek mięsa, najczęściej w towarzystwie wysokoprocentowego Brennvina.

 

A czy wy jesteście przekonani do smaków Islandii? W czerwcu skusimy się na nie ponownie!

Partnerem wyprawy jest

Islandia | Smaki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!