Islandia Rotta: dzień 1 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Islandia Rotta: dzień 1

Nasz przewodnik po Islandii, profesor Dariusz Rott przebywa obecnie na wyspie. Przygotowuje się do wyprawy i odwiedza miejsce, w którym my zagościmy już w czerwcu. Specjalnie dla nas profesor śle wieści. Oto pierwsza depesza, która właśnie dotarła.

O 2 w nocy docieram do hotelu. Mroźno. Czas na krótki sen. O 7 budzi mnie śpiew ptaków i cudowne słońce. Śniadanie, które zaczynam od porcji tranu i śledzi. Uwielbiam to. Do centrum mam pięć minut. Idę najpierw na wybrzeże.

Nie było mnie tu rok, a tyle tutaj wybudowano apartamentowców. W nowoczesnym budynku centrum koncertowego Harpa szukam mojego ulubionego sklepiku muzycznego. Zlikwidowany… ale i tak udaje mi się znaleźć nową, drugą płytę zespołu Low Roar i najnowszą płytę świetnej wokalistki Soley. Będę na jej koncercie 22 maja w Katowicach.

Nie mogę sobie odmówić, by zjeść islandzką regionalną zupę z baraniną i dostaję gulasz – ogromną porcje baraniny z małą ilością zupy. Na zakończenie mój ulubiony proteinowy napój mleczny, taka islandzka wersja Red Bulla, tylko, że naturalna.

Na ulicach zaczynają się korki, a chodnikami podążają tłumy młodych ludzi. To sobotni wieczór, a więc zaczyna się runtur – islandzki clubbing. Zaglądam do luksusowej kawiarni Paris, potem do modnego Micro Baru, zaraz obok jest English Pub, skąd już tylko kilka kroków do baru Boston wybranego najlepszym barem stolicy w 2014 roku.

Sobota płynnie przechodzi w niedzielę, którą zamierzam spędzić intensywnie. Dobranoc.

 Dariusz Rott

 

Islandia Rotta: dzień 1 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dariusz Rott

Profesor, wykładowca, podróżnik, medioznawca. Przewodnik goforworld.com na Islandii