Islandia od 15 czerwca otwiera granice Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Islandia od 15 czerwca otwiera granice

Od 15 czerwca Islandia otwiera się z powrotem dla podróżnych. Każdy przyjezdny będzie musiał wykonać test COVID-19, lub wyrazić zgodę na poddanie się kwarantannie przez dwa tygodnie. Można również przedstawić dokumentację poświadczającą stan zdrowia.

Wszyscy zostaną poproszeni o pobranie aplikacji służącej do monitorowania sytuacji na świecie o nazwie Rakning C-19.

Na Islandii wykryto zaledwie 1799 przypadków zarażenia, 10 osób zmarło. W szczycie zachorowań, zgłaszano ponad 100 nowych zachorowań dziennie, obecnie to kilkanaście osób, a bywają dni, gdy nie pojawia się żadne nowe zgłoszenie. Islandzki rząd jest zadowolony, że tak szybko udało się opanować sytuację. Chociaż populacja Islandii jest niewielka i wynosi 360 000 osób, błyskawiczne opanowanie sytuacji władze przypisują wykonywaniu testów na COVID-19.

 

 

Na Islandii firmy farmaceutyczne połączyły siły z rządem, by zagwarantować jak największą ilość testów. W ciągu sześciu tygodni na wyspie przebadano ponad 13 procent populacji (około 50 000 osób), co stanowi największy odsetek spośród wszystkich krajów na świecie.

Specjalnie powołany zespół dzwonił do każdego, kto mógł mieć kontakt z osobą zarażoną. W ciągu kilku tygodni w kraju pojawiła się aplikacja, która umożliwia śledzenie sytuacji w kraju. Dzięki takim działaniom, Islandii udało się uniknąć całkowitego załamania gospodarczego.

Islandia od 15 czerwca otwiera granice Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!