Irlandzkie pielgrzymki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Irlandzkie pielgrzymki

Pod koniec sierpnia warto wybrać się do Irlandii, by pomaszerować szlakami, które pielgrzymi przemierzają od średniowiecza albo i dłużej.

Od 19 do 26 sierpnia po raz pierwszy organizowane będą wyprawy z przewodnikami po pięciu najsłynniejszych drogach pielgrzymkowych Irlandii. Przebycie każdej z nich zajmuje od kilku godzin do dwóch dni, można więc wybrać coś dla siebie. Ale na pewno znajdą się i tacy, którym uda się przemaszerować każdą z dróg.

Wymieńmy je tutaj. Na początek szlak na zwieńczoną kamiennym krzyżem górę Knocknadobar z widokiem na Wyspy Skellig, rozsławione ostatnio dzięki nowym 'Gwiezdnym Wojnom’.

Można też wybrać się w Góry Wicklow, śladem świętego Kewina, założyciela klasztoru w Glendalough.

Albo poznawać hrabstwo Cork, skąd pochodził święty Findbar.

Szlakiem patrona Irlandii, świętego Patryka, przejdziemy natomiast ze starożytnej siedziby celtyckich królów na szczyt Croagh Patrick w hrabstwie Mayo.


I jeszcze pielgrzymka na Mount Brandon, szczyt nazwany na cześć Brendana Żeglarza – również świętego, a przy tym poszukiwacza przygód i podróżnika.

Oczywiście, jeśli komuś bardziej to odpowiada, irlandzkie pielgrzymki może zorganizować sobie bez przewodników i w innym terminie. Na pewno także będą fascynujące.

Irlandzkie pielgrzymki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.