Imprezowa wyspa Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Imprezowa wyspa

Macie ochotę zaszaleć ze znajomymi na bezludnej wyspie? Od kwietnia taka opcja stanie się dostępna, trzeba tylko wybrać się do Japonii.

Na japońskim Morzu Wewnętrznym, wciśniętym pomiędzy wyspy Honsiu, Kiusiu i Sikoku, znajduje się wysepka, której oficjalna nazwa brzmi Tatebajima. Częściej jednak mówi się na nią Kujirajima, co oznacza Wyspę Wielorybią. Zaznaczmy jednak, że idzie tu o jej kształt, bo wielkich ssaków wodnych już dawno w okolicy nie widziano.

Kujirajima jest malutka, można ją obejść w pół godziny, ale na imprezę wystarczy. Ba! Można nawet zorganizować ślub i jedyne w swoim rodzaju wesele. Jest tu kilka plaż i potrzebne wyposażenie: kemping, grille, prysznice, agregat prądotwórczy. Są też kajaki i deski surfingowe. Nie ma natomiast sąsiadów, którzy narzekać będą na zbyt głośną muzykę i całonocne hałasy.

Na Wyspę Wielorybią płynie się pół godziny z przystani w mieście Tamano, na południu Honsiu. Noc może spędzić na niej maksymalnie osiemdziesiąt osób. Cena od osoby (transport wliczony) to około dwieście dolarów, czyli całkiem znośne. Tylko to Morze Wewnętrzne trochę daleko…

Imprezowa wyspa Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.