Impreza u dinozaurów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Impreza u dinozaurów

Dajemy głowę, że na takim przyjęciu jeszcze nigdy nie byliście.

Królewski Instytut Nauk Przyrodniczych Belgii to znajdujące się w Brukseli muzeum, a zarazem placówka naukowa. Jej historia sięga osiemnastego wieku, ale najbardziej imponujące eksponaty trafiły tu w kolejnym stuleciu. Chodzi nam oczywiście o dinozaury!

https://www.instagram.com/p/BSFPsyBDCPO/

Szkielety trzydziestu iguanodonów, odnalezione w belgijskiej kopalni, znajdziemy w najważniejsze części muzeum, czyli w Galerii Dinozaurów. To tam wprowadza się właśnie nowy lokator, Ben. Plateozaur Ben.

Nad złożeniem Bena z ponad dwustu części laboratorium paleontologiczne pracowało dziewięć miesięcy. Żyjący dwieście milionów lat temu dinozaur nazwany został na cześć Bena Papsta – paleontologa, który znalazł go w szwajcarskim kamieniołomie.

Jako że Ben to pierwszy od przeszło stulecia dinozaur, jaki trafił do brukselskiej placówki, mamy do czynienia z wielkim wydarzeniem. Dlatego muzealnicy urządzają mu powitalną imprezę. Zaplanowano ją na 21 kwietnia. Bilet kosztuje 25 euro, dla dzieci poniżej dwunastego roku życia wstęp darmowy. W planach muzyka, pokazy graffiti i szereg innych atrakcji, spośród których największą jednak będą z pewnością gargantuiczni mieszkańcy galerii.

Impreza u dinozaurów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.