Ile imion ma śnieg? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ile imion ma śnieg?

„Chciałem poznać każdy sekret Laponii. Dostałem o wiele więcej. Emocje. Ta książka kazała mi wyruszyć w podróż.”

Takimi słowami Jarosław Kuźniar opisuje wrażenia po lekturze. Nie jest łatwo znaleźć dobrą książkę o Laponii, która wymyka się schematom i pokazuje to niezwykłe miejsce z ciekawej perspektywy. Marta i Adam Biernat zabrali się do dzieła i napisali tekst, który czyta się trochę jak dziennik, a trochę jak najciekawszą powieść przygodową. „Laponia. Wszystkie imiona śniegu” naprawdę wciąga i mrozi!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Wydawnictwo Poznańskie (@wydawnictwo_poznanskie)

Od razu okazało się, że w Laponii natura ci nie ustąpi, więc i ty ani na moment nie możesz się ugiąć. Tchórzysz i wątpisz nieraz, by w końcu się nią zachwycić i zapragnąć stawić jej czoła. Z nowej codzienności prócz widoku ludzi nagle umykają też dźwięki, bo na krańcach kontynentu cisza dosłownie cię wszechogarnia (cytat z książki).

Chłodne noce, skute lodem piękno, renifery, dzika przyroda – nie dajcie się zwieźć. Laponia ma swoje sekrety i bywa łaskawa tylko wtedy, gdy poddacie się jej prawom.

Marta i Adam Biernat, autorzy popularnego bloga Bite of Iceland oraz bestsellerowej książki Rekin i baran zapraszają do dzikiej i pięknej krainy. Opowiedzą o wierzeniach Saamów, ich zadziwiających zwyczajach, barwnych legendach i życiu codziennym.

Bez względu na to, czy jesteście przed lekturą czy po – zajrzyjcie do warszawskiej Arkadii (al. Jana Pawła II 82). we wtorek, 4 grudnia o godzinie 18.00. Jarosław Kuźniar porozmawia z autorami książki i gwarantujemy – będziecie chcieli biec po bilety, by ruszyć w podróż! A książkę będziecie mogli zakupić z dedykacją – idealny prezent na Mikołajki, prawda?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Wydawnictwo Poznańskie (@wydawnictwo_poznanskie)

Oficjalne wydarzenie czeka na was na faceboku, a niebawem na fanpejdżu Jarosław Kuźniar LIVE ruszy konkurs. Do wygrania książki!

Ile imion ma śnieg? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!